Portes obertes i assistent virtual a l’Escola Tecnos


 • Etiquetes: Jornades de portes obertes als centres educatius 2021 | Temps de lectura: 2 minuts

  L’Escola Tecnos és una cooperativa de treball amb una experiència de més de 50 anys en l'àmbit de la docència. Actualment, les cooperatives d'ensenyament som un model d'escola concertada que ens reivindiquem com a singulars per les nostres característiques. Els trets essencials d'aquest model són:

  • la gestió democràtica dels equips

  • la reinversió dels beneficis que puguin generar les activitats, en la mateixa escola

  • el compromís de tota la comunitat educativa (famílies, infants, joves, personal docent i no docent) amb el projecte

  Obrir l'assistent virtual

  Creiem en les persones i en els valors econòmics i socials que formen part del model cooperativista. Fomentem aquests valors entre els nostres alumnes.

  Som una escola de doble línia, amb un volum de 800 alumnes i aproximadament uns 70 mestres i professors on tota la comunitat educativa es coneix i gaudeix d’un ambient proper, familiar i acollidor. El nostre equip docent és un equip estable i compromès amb el projecte educatiu.

  L’Escola Tecnos té una experiència avalada per una trajectòria de més de 50 anys dedicats a l'educació. La nostra metodologia sempre ha estat una combinació de l’experiència amb la innovació. Els canvis, la incorporació de noves formes d'ensenyar i aprendre han estat fruit del debat, la reflexió i el recull d’evidències de millora.

  La Tecnos és una escola oberta a tothom. Cada infant i jove és únic i diferent. Treballem l'atenció a la diversitat i l'educació emocional perquè tot l'alumnat traci el seu camí, respectant la seva singularitat.

  Vols veure les instal·lacions?

  Fes una passejada virtual per l’escola o demana una visita (amb cita prèvia) un dissabte al matí si t’estimes més veure-la en persona.

  Especial Jornades de portes obertes

  Afegeix un comentari

  Vols formar part de la nostra comunitat?

  Clica aquí!

  Registra't a connecTerrassa!

  Et mantindrem informat sobre el comerç de Terrassa i els professionals de la ciutat amb Notícies, Agenda, Sortejos, Promocions,...

  Prement el botó "Vull subscriure'm" acceptes les polítiques de privacitat